• Немає товарів у кошику.

Усе про синоніми – для підготовки до ЗНО

Зі шкільної програми ви вже, мабуть, знаєте, що таке синоніми: це слова, які мають різне звучання, але однакове чи близьке значення.

Дивіться наше відео про синоніми:

Зверніть увагу: значення синонімів може бути однакове або близьке, тобто синоніми не завжди ідентичні за значенням або вживанням.
Наприклад, слова водій і шофер мають однакове значення й можуть уживатися в усіх сферах, тому це абсолютні синоніми.
Здивований, вражений і приголомшений – синоніми, відмінні за значенням (семантикою), адже кожне з цих слів указує на різний ступінь здивування, тому це семантичні синоніми.
Хтось віддає перевагу словам пан, чоловік, а хтось – чувак, але слово чувак можна використовувати не в усіх сферах, не в усіх стилях мовлення, тому це стилістичні синоніми.
Хтось любить учитися, але не любить зубрити матеріал. Слова учитися і зубрити відмінні і за значенням, і за сферою вживання (адже зубрити – розмовне слово), тому ці синоніми – семантико-стилістичні.

Не лякайтеся цих термінів: абсолютні, семантичні, стилістичні… – на ЗНО їх вам знати не обов’язково.

На ЗНО вам потрібно насамперед уміти розпізнати синоніми в тесті або дібрати синоніми до певних слів. І найбільша проблема, яка тут може виникнути, – ви можете бути не впевнені у правильному розумінні того чи іншого слова.

Не забувайте вживати синоніми у власному висловленні на зовнішньому незалежному оцінюванні, – щоб уникнути повторення того самого слова, бо за таке знижують бали.

Типові тести ЗНО про синоніми наведені у відео на цій сторінці, тож обов’язково його перегляньте!

0 коментарів до "Усе про синоніми - для підготовки до ЗНО"

Прокоментувати!

Освітня платформа © Дискурс. Усі права застережено.