• Немає товарів у кошику.

На ЗНО з англійської абітурієнтам треба буде показати результат не нижче рівня B1

До 2023 року Міносвіти буде вимагати від абітурієнтів під час вступу до вишів знання іноземної мови на рівні В1. Для тих, хто відстає, обіцяють проводити курси.

Чому ця новація необхідна?

Однією з основних проблем англійської в університетах є рівень, з яким у виші потрапляють вступники – він надзвичайно різний. Це водночас шкодить обом групам – і студентам з низьким рівнем, які не встигають за програмою й не можуть нормально її засвоювати, так і сильним студентам, які страждають від політики “орієнтації на слабшого”.

Тому було прийняте рішення забезпечити вхід на рівні В1 усіх студентів на початку навчання. Мета – до 2023 року всі студенти мають оволодіти мовою на відповідному рівні.

Що передбачено концепцією?

Для цього концепція передбачає, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковим під час вступу на бакалавра. Це передбачає:

  • Проходження обов’язкового «скринінгового» тесту з англійської мови всіма абітурієнтами (наприклад, ЗНО або стандартизовані іноземні тести) з метою встановлення рівня володіння мовою.
  • Якщо рівень вступника нижче В1, це не позбавляє його права брати участь у конкурсі на вступ до вищої освіти в звичайному режимі, але такі абітурієнти до початку навчального року (до 1 вересня або до 1 жовтня) повинні пройти мовний інтенсив для досягнення рівня В1.

Забезпечується рівний доступ до цього мовного інтенсиву для досягнення рівня В1 (очний, дистанційний).

Як щодо випускників вишів?

Також зазначається, що через стандарти вищої школи буде прописано вимогу, що обов’язково студент бакалаврату, незалежно від спеціальності, мусить засвоїти іноземну мову на рівні В1+, якщо він хоче отримати диплом.

Для старших рівнів – магістри та доктори філософії з академічним компонентом – обов’язковим буде рівень В2, повідомляє shotam.info.


Що передбачає рівень B1?

Згідно із Загальноєвропейськими Рекомендаціями з мовної освіти є шість рівнів володіння мовою:

  1. інтродуктивний (Breakthrough або А1),
  2. середній (Waystage або А2),
  3. рубіжний (Threshold або В1),
  4. просунутий (Vantage або В2),
  5. автономний (Effective Operational Proficiency або С1)
  6. і компетентний (Mastery або С2).

Вони охоплюють проміжок від базового до практично бездоганного рівня володіння мовою. На них зорієнтовані навчальні посібники з будь-якої європейської мови, довідники, словники, тести.

Користувач рівня В1 може розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на роботі, у навчанні, під час дозвілля тощо. Може вирішити більшість проблем під час перебування у країні, мова якої вивчається. Може просто і зв’язано висловитись на знайомі теми або теми особистих інтересів. Може описати досвід, події, сподівання, мрії тощо.

0 коментарів до "На ЗНО з англійської абітурієнтам треба буде показати результат не нижче рівня B1"

Прокоментувати!

Освітня платформа © Дискурс. Усі права застережено.